



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 346.544571 mg |
| Frequency | 32 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | HCS12 |
| Interface | CAN, EBI/EMI, I²C, IrDA, LIN, SCI, SPI |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 50 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | LCD, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3.13 V |
| Max Frequency | 64 MHz |
| RAM Size | 2 kB |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Number of Programmable I/O | 50 |
| Number of Timers/Counters | 16 |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Max Clock Frequency | 64 MHz |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
